Jak prawidłowo wykonać audyt energetyczny?

Wykonanie audytu energetycznego wcale nie jest prostym zadaniem, dlatego też jego wykonanie warto zlecić zewnętrznej firmie. Specjalistyczna pomoc jest doskonałą propozycją nie tylko dla klientów prywatnych, ale również dla firm, które chcą znacząco obniżyć rachunki za energię.

Audyt energetyczny u zewnętrznych firm

Dla większości osób najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście zlecenie pełnej realizacji audytu zewnętrznemu wykonawcy. Warto skorzystać z pomocy takich firm, które dokonują własnych pomiarów energii. Korzystając z pomocy fachowców minimalizuje się nie tylko pole ewentualnych błędów, ale ma się również 100% pewność, że audyt spełniać będzie obowiązujące normy prawne. Większość firm oprócz audytu proponuje swoim klientom pełną listę działań proefektywnościowych, po których wdrożeniu można znacząco obniżyć wszelkie koszty energetyczne.

audyt energetycznyZ jakimi firmami warto nawiązać współpracę?

Skorzystanie z usług firm audytorskich jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które ubiegają się o dofinansowanie inwestycji. Między innymi dlatego też warto skorzystać z pomocy firm, które nie tylko wykonują audyt energetyczny od a do z, ale również oferują kompleksowe wsparcie i doradztwo w pozyskiwaniu funduszy na inwestycje. Dla zwykłych ludzi zdobycie świadectwa efektywności energetycznej może być dużym wyzwaniem, dlatego też fachowa pomoc jest zawsze mile widziana.

Doświadczony doradca energetyczny

Na naszym rynku jest bardzo wielu doświadczonych doradców energetycznych, dlatego też nie powinno być żadnego większego problemu, aby przygotować tani i porządny audyt energetyczny. Ekspercka pomoc to ogromna oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Profesjonalny doradca nie tylko dokładnie analizuje źródła energii, ale również zapewnia optymalizację danego obiektu, dzięki czemu można znacząco obniżyć energochłonność budynku. Doradcy energetyczni korzystają nie tylko ze specjalistycznego sprzętu, ale również z pomocy zaawansowanych programów komputerowych, dzięki którym są w stanie przeprowadzić audyt dopięty na ostatni guzik. W pierwszej kolejności warto skorzystać z usług doradców energetycznych, którzy korzystają z kamer termowizyjnych. To właśnie dzięki nim można wykryć mostki cieplne i punkty ucieczki ciepła.