Fotowoltaika Warszawa – jak to wygląda w praktyce?

Już coraz więcej Polaków zdecydowało się zainwestować w fotowoltaikę. Rosnące zainteresowanie energią ze słońca sprawia, że koszty jej produkcji są coraz mniejsze, a cena ogniw fotowoltaicznych spada. Wszystko to sprawia, że instalacje fotowoltaiczne stają się coraz bardziej dostępne i opłacalne. Nadal nie brakuje jednak osób, które mają pewne obawy i wątpliwości, które czas najwyższy rozwiać.


Mity na temat fotowoltaiki

W Polsce jest wiele słonecznych dni, jednakże jeszcze więcej tych pochmurnych, co budzi pewne obawy u potencjalnych użytkowników instalacji fotowoltaicznych. Ich działanie opiera się właśnie na przekształcaniu promieniowania słonecznego w energię elektryczną, dlatego też bez dostępu do słońca stają się bezużyteczne. Należy jednak pamiętać o tym, że promieniowanie słoneczne dociera do Polski przez cały rok, dlatego też instalacja fotowoltaiczna działa pomimo braku widocznego słońca. Do dyspozycji jest promieniowanie rozproszone. Mapy nasłoneczniania Polski również jasno wskazują na to że przez cały rok jest wystarczająco dużo słońca do zagwarantowania efektywnej produkcji energii elektrycznej. Nie jest też prawdą, że system fotowoltaiczny emituje jakiekolwiek szkodliwe substancje. Nie ma on również wpływu na temperaturę otoczenia. Co więcej, inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwraca się w przeciągu kilku lat, a ogniwa działają na bardzo wysokim poziomie nawet po upływie okresu gwarancyjnego.

 

Fotowoltaika Warszawa – jak to wygląda w praktyce?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy w ich przypadku montaż instalacji fotowoltaicznej jest w ogóle możliwy i czy będzie to dla nich rzeczywiście opłacalna inwestycja. Nurtującym pytaniem jest także to, jak wygląda cały proces związany z montażem i uruchomieniem instalacji fotowoltaicznej. Najlepszym rozwiązaniem dla inwestora jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy z doświadczeniem. W pierwszej kolejności zajmie się ona obliczeniem okresu zwrotu z inwestycji na podstawie faktur klienta, a następnie w oparciu o nie przygotuje ofertę dopasowaną do jego indywidualnych potrzeb. Kolejnym krokiem jest wykonanie pomiarów i przygotowanie niezbędnej dokumentacji. Następnie zamawia się instalację, dostarcza ją do klienta i montuje cały osprzęt. Na koniec firma zgłasza mikroinstalację do odpowiedniego dystrybutora.

źródło: http://www.ozetechnik.pl/oferta/fotowoltaika/10-oferta/fotowoltaika/21-dlaczego-warto-inwestowac-w-fotowoltaike