Co zrobić w obliczu podwyżek prądu w 2022 roku?

Niestety, prąd drożeje z roku na rok, co na pewno nie może ucieszyć polskich rodzin. Szczególnie w obliczu korzystania z dużej ilości sprzętów AGD czy też samej elektroniki na pewno będzie to cios dla naszych rodaków. Nie dość, że zarobki znacząco nie idą do góry, to inflacja sprawia, że pieniądze są wydawane przez nas w coraz to większym stopniu. Pojawiły się informacje, że podwyżki w roku 2022 są nieuchronne. Co zrobić w takiej sytuacji? Przygotowaliśmy kilka porad, które mogą w pewnym stopniu pomóc. Zachęcamy do przeczytania naszego tekstu.

Zdecydować się na odnawialne źródła energii

W przypadku osób, które posiadają dom, to bardzo dobrym rozwiązaniem może być zainstalowanie paneli fotowoltaicznych. Darmowy prąd to największa zaleta, która wynika z tego rozwiązania i daje to wtedy duży komfort. Już nie trzeba drżeć o to, że przyszłe rachunki będą znacząco droższe, tylko cieszyć się własną, nagromadzoną energią. Jasne, sama instalacja takich paneli to koszt od 15 do 25 tys. zł, co na pewno sprawi, że nie będzie stać każdego, jednak jest to inwestycja, która zwróci się za kilka lat, a kto wie, czy nawet nie szybciej jeżeli ceny prądu nie będą ustabilizowane. Więcej informacji na temat prądu można przeczytać tutaj.

Wyłączać wszystkie urządzenia na noc

Należy pamiętać, że niektóre z urządzeń pomimo tego, że są na trybie czuwania, to jednak pobierają prąd. Oczywiście, nie są to jakieś wielkie ilości, ale jednak warto postarać się o to, by wyłączyć z gniazdek wszystko, co można i dopiero podpiąć to rano. Poza tym, że zaoszczędzisz drobne, to w dodatku w większym stopniu zatroszczysz się o naszą planetę.

prąd

Zmienienie dostawcy prądu

Jeżeli jesteś przekonany, że możesz płacić mniej za prąd, aniżeli u swojego obecnego dostawcy, to jak najbardziej można zdecydować się na jego zmienienie. Nie trzeba tak naprawdę bardzo wiele, tylko odrobinę wytrwałości. Cała wymiana odbywa się bez ponoszenia dodatkowych kosztów, ale jednak warto zawczasu zapoznać się z ofertą dostawców energii elektrycznej, aby wybrać najlepszą z tych, które są dostępne na rynku.